Küpsiste kasutamise poliitika

Küpsiste kasutamise poliitika (edaspidi poliitika) määratleb küpsiste mõiste ja kirjeldab nende kasutamist erjk.ee veebilehel ja seoses seal pakutavate teenustega (edaspidi veebileht ja teenused).

Poliitika kirjeldab, milliseid küpsiseid me kasutame, millist teavet me küpsiste abil kogume ja kuidas seda teavet kasutatakse. Samuti seda, millised on võimalused küpsiste kasutamisega nõustuda või sellest keelduda.

Mis on küpsised?

Küpsised on tekstifailides säilitatavad väikesed andmefragmendid, mis salvestatakse teie arvutisse või muusse seadmesse, kui brauser veebilehte laeb. Neid kasutatakse tavaliselt teie isiku ja eelistuste meelde jätmiseks ühekordse külastuse (edaspidi sessiooniküpsised) või korduvate külastuste puhul (edaspidi püsiküpsised).

Sessiooniküpsised on ajutised küpsised, mida kasutatakse teie külastuse ajal, ning mis aeguvad, kui te brauseri sulgete.

Püsiküpsiseid kasutatakse teie eelistuste meelde jätmiseks meie veebilehel ja need säilivad teie lauaarvutis või nutiseadmes isegi pärast brauseri sulgemist või arvuti taaskäivitamist. Need tagavad meie veebilehe külastajatele ja meie teenuste kasutajatele ootuspärase ja tulemusliku kogemuse.

Küpsiseid võib seada veebileht (edaspidi esimese osapoole küpsised) või kolmandad osapooled, näiteks sisutootjad või veebilehele reklaamide või analüüsiteenuste pakkujad (edaspidi kolmanda osapoole küpsised). Need kolmandad osapooled tunnevad teid ära, kui külastate meie veebilehte või teatud teisi veebilehti.

Millist tüüpi küpsiseid me kasutame?

Vajalikud küpsised

Vajalikud küpsised võimaldavad meil pakkuda parimat võimalikku kogemust meie veebilehe külastamisel ja sirvimisel ning selle pakutavate võimaluste kasutamisel. 

Funktsionaalsusküpised

Funktsionaalsusküpised lubavad meil hallata oma veebilehte ja teenuseid vastavalt külastaja valikutele.

Jõudlusküpsised

Jõudlusküpsised lubavad meil ja kolmandate osapoolte teenustel koguda statistika eesmärgil andmeid selle kohta, kuidas külastajad veebilehte kasutavad. Need küpsised ei sisalda isikuandmeid nagu nimed ja meiliaadressid ning neid kasutatakse selleks, et saaksime parandada oma veebilehe kasutajakogemust.

Millised on teie valikud küpsiste kasutamisel?

Kui teile ei meeldi teatud tüüpi küpsised või küpsised üldse, võite muuta oma brauseri seadeid, et kustutada juba loodud küpsised ja mitte nõustuda uute küpsistega.

NB! Kui te kustutate küpsised või ei nõustu nendega, võib see takistada teie ligipääsu meie veebilehe ja teenuste pakutavatele teatud võimalustele.

Sellel veebilehel kasutatavad küpsised

Nimi Ülesanne Aegumine
SSESS Säilitab kasutaja sessiooni staatuse läbi leheküljepäringute. Sessioon
cookiesjsr Säilitab kasutaja määratud nõusoleku küpsiste kasutamiseks 1 aasta
_ga Registreerib unikaalse ID, mille abil toodetakse statistikaandmeid selle kohta, kuidas külastaja veebilehte kasutab. 2 aastat
_gat Google Analytics kasutab päringute tulva kontrollventiilina. 1 päev
_gid Registreerib unikaalse ID, mille abil toodetakse statistikaandmeid selle kohta, kuidas külastaja veebilehte kasutab. 1 päev

Muutused ja parandused

Jätame endale õiguse vajaduse korral muuta veebilehe või teenustega seotud poliitikat, kusjuures muudatused jõustuvad selle poliitika uuendatud versiooni postitamisel veebilehele. Sellisel juhul uuendame lehekülje allservas ka muudatuste tegemise kuupäeva. Veebilehe jätkuv kasutamine pärast selliseid muudatusi tähendab, et olete muudatustega nõustunud.

Poliitikaga nõustumine

Te kinnitate, et olete poliitika läbi lugenud ning nõustute kõigi tingimustega. Veebilehe ja selle teenuste kasutamine tähendab, et nõustute järgima meie poliitikat. Kui te ei nõustu järgima meie poliitikat, ei ole teil luba kasutada veebilehte ja selle teenuseid, ega neile ligi pääseda.

Kontaktandmed

Kui teil on küsimusi poliitika kohta või selle kohta, kuidas me küpsiseid kasutame, võtke palun meiega ühendust.